Aktuality

Články, novinky, oznámení.

Bohužel Vás musíme informovat o dalším případu týraného pejska, za jehož práva se AK-RP rozhodla bojovat. 

V polovině měsíce června došlo v Hostivicích na čerpací stanici k nálezu fenky Adélky, která se nacházela v tak zuboženém stavu, že jí bylo nutné poskytnout okamžitou lékařskou pomoc. Díky nálezkyni a následné péči dobrovolníků ze spolku Pes nejvěrnější přítel a spolku Rafael byla Adélce poskytnuta potřebná lékařská péče a všichni, včetně nás, jsme věřili, že se Adélčin stav zlepší. Adélka bohužel přes veškerou péči svůj boj o život prohrála. Odešla milována, s pocitem, že ne všichni lidé jsou tak krutí. Díky péči těchto spolků prožila Adélka alespoň poslední měsíce svého života v náručí a obklopena láskou.

Ještě před smrtí Adélky jsme ve věci podali trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat, které je nyní prověřováno policisty z Obvodního oddělení Hostivice. Pevně věříme, že se policejnímu orgánu podaří zjistit, čí vinou se Adélka nacházela v tak zoufalém stavu a tato osoba bude spravedlivě potrestána. V případě nových informací Vás budeme informovat prostřednictvím facebookových stránek.

O případu týrané Adélky se můžete dočíst např. na webových stránkách spolku Rafael https://www.rafael-ops.cz/blog/otresny-pripad-krasna-adelka nebo na facebookových stránkách spolku Pes nejvěrnější přítel https://www.facebook.com/pnp2015/videos/1944105495867852/

V případě, že se stanete svědky týrání zvířat, nebuďte lhostejní a případ oznamte ihned na Policii ČR.