Aktuality

Články, novinky, oznámení.

Českomoravská záruční a rozvojová banka ve čtvrtek 2. dubna 2020 spouští program COVID II, který je určen pro živnostníky, malé a střední podnikatele, jejichž ekonomické aktivity jsou omezeny v důsledku výskytu koronavirové infekce a souvisejících preventivních opatření.

STAHUJTE TENTO ČLÁNEK JAKO DOKUMENT : 20200331_Zarucni-program-COVID-II.pdf | 30kB

COVID II slouží k provoznímu financování (mzdy, nájemné, náklady na energie, úhrady dodavatelsko-odběratelských faktur a další). Jelikož je program financován z evropských fondů Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, není v současné době určen na realizaci projektů na území hlavního města Prahy. Nicméně v případě, že firma sídlí v Praze, ale pobočky má v regionech, o úvěr požádat může, ale pouze na pokrytí provozních výdajů v souvislosti s regionálními pobočkami. Podpora Prahy se plánuje v druhé vlně.

Záruku by mělo dostat asi 7 tis. obchodních případů v objemu cca 20 mld. Kč.

Podnikatelé mohou žádat o úvěry od 10 tis. do 15 mil. korun.

Doba ručení bude podnikatelům poskytována až na tři roky.

Příspěvek na úhradu úroků bude činit až 1 mil. korun.

Naše advokátní kancelář PLICKA & PARTNERS je Vám připravena poskytnout vysoce odborné právní a daňové služby, a to nejenom při podávání Vašich žádostí. Neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Tým PLICKA & PARTNERS