Náš tým

ADVOKÁT, ZAKLADATEL KANCELÁŘE

Robert Plicka je zakladatelem advokátní kanceláře PLICKA & PARTNERS a advokátem zapsaným v seznamu České advokátní komory pod ev. č. 14849. Právní praxi zahájil v roce 2009 a díky svým bohatým zkušenostem napříč téměř všemi oblastmi práva je schopen profesionálně a odpovědně vést celý tým PLICKA & PARTNERS a poskytovat tak klientům komplexní služby na té nejvyšší úrovni.

Robert získal široké znalosti na několika vzdělávacích institucích, a to na Právnické fakultě Univerzity v Pasově (Německo), Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni, Ekonomické fakultě ZČU se zaměřením na Evropskou unii a dále na Provozně-ekonomické fakultě ČZU v Praze. Po promoci na právnické fakultě pracoval Robert Plicka na pozici advokátního koncipienta a později i na pozici advokáta v několika mezinárodních advokátních kancelářích v Praze. Před otevřením své vlastní advokátní kanceláře působil v advokátní kanceláři Polverini Strnad.

V rámci právní praxe se Robert zabývá všemi oblastmi práva, jeho specializací je ale trestní a dopravní právo, právo medicínské, právo nemovitostí a právo obchodní. Součástí jeho specializace je i zastupování klientů před soudy či rozhodci.

Široký záběr právní praxe Roberta zahrnuje konzultace při tvorbě právních norem (legislativní činnost a návrhy textů zákonů včetně důvodových zpráv), zastupování klientů v menších kauzách až po kauzy velkého (často i mezinárodního) rozsahu.

V neposlední řadě Robert v rámci PLICKA & PARTNERS poskytuje některé právní služby pro bono, mimo jiné pro dobročinné spolky na ochranu zvířat.

V roce 2018 se stal Robert Osobností roku v projektu Český Goodwill a v únoru 2019 získal ocenění PRÁVNÍK ROKU 2018.

Vzdělání:
Právnická fakulta Univerzity v Pasově
Fakulta právnická Západočeské univerzity v Plzni
Certifikátové studium Evropské unie Ekonomické fakulty
Jazyky:
čeština, angličtina, němčina, francouzština a ruština.

Kontaktní informace:
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.